Vishay WSL0805R0620FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.062ohm, 0.088V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
공급망
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
PanasonicERJ-6BWFR062V
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0508 0.062 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73M2AR062FTDF
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 62m Ohm 1% 1/4W -300ppm/°C to 500ppm/°C Molded SMD Paper T/R
설명
RES 0.062 OHM 1% 1/8W 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.062 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-0805 .062 1% B43