ROHM MCR10EZHFSR062
Res Thick Film 0805 62m Ohm 1% 1/4W -300ppm/°C to 500ppm/°C Molded SMD Paper T/R
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet9 페이지3년 전
Introduction Date2008-10-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 0805 62mOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-6BWFR062V
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0508 0.062 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73M2AR062FTDF
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.062ohm, 0.1245V, 1% +/-Tol, 800ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0.062 OHM 1% 1/4W 0805