Vishay RWR89S6650FSB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 665ohm, 44.6654V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
데이터시트 및 문서
New Yorker Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
665 Ω
665 Ω
665 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
공급망
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ohmite43F600E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 600ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite43F680E
Wirewound Res.-Through Hole 3watt 680ohm 1% Axial RoHS Compliant: Yes
Ohmite83F619
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 619ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 649ohm, 44.1248V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 681ohm, 36.9053V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 600ohm, 54.7723V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
RES 665 OHM 3W 1% WW AXIAL
ESS-2B 665 1% RWR89S6650FS B12