Vishay RWR89S4750FSS73
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 475ohm, 37.7492V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
New Yorker Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
15,183
Authorized Distributors
2
Resistance
475 Ω
475 Ω
475 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
공급망
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
Ohmite43F500E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 500ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite43F470E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 470ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite43F450E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 450ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 464ohm, 37.3095V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 432ohm, 36V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 511ohm, 39.1535V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Military MIL-PRF-39007RWR89S Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±20ppm/C 475Ohms 3W
Resistor,metal Alloy,475Ohms,1+/-% Tol,-20,20Ppm-Tc |Vishay RWR89S4750FSS73
ESS-2B 475 1% RWR89S4750FS S73