Vishay RWR84S8R66FSB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 8.66ohm, 7.7859V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
New Yorker Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
98
Authorized Distributors
3
Resistance
8.66 Ω
8.66 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
7 W
7 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
공급망
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ohmite85F9R09
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 9.09ohm, 460V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Military MIL-PRF-39007RWR84S FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 8.25Ohm 7W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 8.66ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite80F8R25
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 8.25ohm, 1000V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite80F9R09
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 9.09ohm, 1000V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 9.09ohm, 3.015V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
RES 8.66 OHM 7W 1% WW AXIAL
EGS-10-80 8.66 1% RWR84S8R66FS B12