Vishay RWR80S1541FSB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1540ohm, 55.4977V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
New Yorker Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
51
Authorized Distributors
2
Resistance
1.54 kΩ
1.54 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
공급망
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1470ohm, 54.2218V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1690ohm, 58.1378V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite43F1K5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1500ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite41F1K5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1500ohm, 150V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite45F1K5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1500ohm, 460V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1500ohm, 122.4745V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
RES 1.54K OHM 2W 1% WW AXIAL
EGS-3-80 1.54K 1% RWR80S1541FS B12