Vishay RN65D9533FBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 953000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지4년 전
New Yorker Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
100
Authorized Distributors
2
Resistance
953 kΩ
953 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
RESISTOR, METAL FILM,953 KILOOHMS,0.125 W,+/-1%,200 V, AXIAL,100 PPM/C,450 VAC
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 953000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-953K
953 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 953000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622788-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 910000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
RES 953K OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-65 953K 1% T-1 RN65D9533F BSL