Vishay RN55D7151FBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 7150ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지4년 전
New Yorker Electronics
Stock
100
Authorized Distributors
3
Resistance
7.15 kΩ
7.15 kΩ
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Stackpole ElectronicsRNF14FTD7K15
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 7150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 7150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF18FAD7K15
Yageo GroupMFR-25FBF52-7K15
Yageo GroupMFR-25FRF52-7K15
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 7150ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
RES 7.15K OHM 1/8W 1% AXIAL
CMF-55 7.15K 1% T-1 RN55D7151F BSL