United Chemi-Con ESRG500ETD101MJ09S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
데이터시트
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지11년 전
Electro Sonic
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
240 mA
240 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
관련 부품
NichiconURS1J101MPD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
NichiconURS1H101MPD
100uF 50V 卤20% 360mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA-1JM101
Cap Aluminum 100uF 63V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 270mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1JHG101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA1JM101B
Panasonic ECA1JM101B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
설명
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (10 X 9mm) Radial 5mm 240mA 2000h 85°C T/R
Bulk / Capacitor, Aluminum, 50 V, Cap.100 , Dia.10 , Leng.9
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL