United Chemi-Con ESMQ451VSN121MP30S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SMQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
데이터시트
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,868
Authorized Distributors
5
Capacitance
120 µF
120 µF
Mount
Screw
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.763 Ω
1.656 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.04 A
1.04 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
32.004 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
관련 부품
Cornell Dubilier381LQ121M400H022
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1.52 Ohm 750mA 2000h 105C
Cornell Dubilier380LQ121M450H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 800mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConESMH451VNN121MR25T
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 2.072 Ohm 1030mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMH451VSN121MQ30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.00012uF
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXH 400V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
설명
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1040mA 2000h 85°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
120¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 2000h@ 85¡ãC 1.04A@ 120Hz,1.487A@ 50kHz ,D22xL30mm , 30mm*30mm*30mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 120Uf, 450V, 20%, Snap-In; Capacitance:120Μf; Voltage(Dc):450V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con ESMQ451VSN121MP30S