United Chemi-Con ESMG101ETD100MF11D
Cap Aluminum Lytic 10uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 75mA 2000h 85°C Ammo Pack
NRND
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지5년 전
Datasheet4 페이지11년 전
Electro Sonic
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10.62 Ω
10.62 Ω
Ripple Current
75 mA
75 mA
75 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
United Chemi-ConESMG101ELL100MF11D
SMG Series 100 V 10 uF Ø6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
UVR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 10muF 100V
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUFW2A100MED
Cap Aluminum Lytic 10uF 100V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 75mA 2000h 85C Bulk
Cornell DubilierSK100M100ST
Cap Aluminum Lytic 10uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 10.62 Ohm 75mA 2000h 85C Standard
설명
10uF 100V ±20% 75mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS