United Chemi-Con ESMG101ELL2R2ME11D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 2000h 85°C Bulk
Electro Sonic
element14
Newark
Stock
2,471
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
30 mA
30 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
관련 부품
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
PanasonicECA2AM2R2
Cap Aluminum 2.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2AM2R2B
Panasonic ECA2AM2R2B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECA-2AM2R2I
Panasonic ECA2AM2R2I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
설명
CAPACITOR ALUM ELEC 2.2UF, 100V, RADIAL; Capacitance:2.2µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:100V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:11mm; Diameter:5mm; Capacitor Mounting:Through Hole
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2.2UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance:2.2µF; Voltage(DC):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2mm; ESR:-RoHS Compliant: Yes