United Chemi-Con EPAG401ELL121ML35S
Cap Aluminum 120uF 400V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 670mA 2000h 105°C Bulk
Datasheet0 페이지0년 전
Future Electronics
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.21%
Stock
18,147
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
670 mA
810 mA
810 mA
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm
37.0078 mm
관련 부품
Cornell Dubilier381LQ121M450H032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConEKMQ451VSN121MP35S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
120uF 400V ±20% 670mA@120Hz Plugin,D18xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 800mA 2000h 105°C Bulk
NichiconUPZW6121MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 420V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUPH2W121MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPH 450V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
설명
120uF 400V ±20% 670mA@120Hz Plugin,D16xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Bulk / Capacitor, Aluminum, 400 V, Cap.120 , Dia.16 , Leng.35
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount