United Chemi-Con ELXY250ELL331MJ16S
LXY Series 330 uF 25 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Datasheet2 페이지11년 전
United Chemi-Con
element14 APAC
Farnell
3개월간의 트렌드:
+6.04%
Stock
42,632
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
825 mA
825 mA
825 mA
Height - Seated (Max)
16.002 mm
17.4752 mm
17.4752 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConELXY250ETD331MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
United Chemi-ConELXZ250ELL331MJC5S
330uF 25V 90mΩ ±20% 380mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXG 25V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEGXL250ELL331MJ16S
NichiconUBT1E331MPD8
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 945mA 5000h 125C Automotive Bulk
NichiconUBT1E331MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBT 25V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
412.5mA@120Hz ±20% 5mm 25V 330uF Plugin,D10xL17.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 330UF, 25V 20%; Capacitance:330µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5mm; E