United Chemi-Con ELXY160ELL271MJC5S
Cap Aluminum Lytic 270uF 16V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 625mA 5000h 105°C Bulk
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
92,081
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
625 mA
430 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
14.5034 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConEKYB160ELL271MF11D
Cap Aluminum Lytic 270uF 16V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 540mA 7000h 105C Bulk
270uF 16V ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPM1C271MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 270muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FC1C271B
Cap Aluminum Lytic 270uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 555mA 2000h 105°C Ammo Pack
PanasonicEEU-FC1C271BJ
Cap Aluminum Lytic 270uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 555mA 2000h 105°C
NichiconUPJ1C271MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 16V 270muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
312.5mA@120Hz ±20% 5mm 16V 270uF Plugin,D10xL14mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 270UF, 16V; Capacitance: 270µF; Voltage Rating: 16V; Product Range: LXY Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 10mm; Lead Spacing: 5mm; Height: 12.5mm; ESR: -
Aluminum Electrolytic Capacitor, 270Uf, 16V; Rango De Producto:Serie Lxy; Capacidad:270Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:16V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Tipo De Empaquetado:Individual |Chemi-Con ELXY160ELL271MJC5S