United Chemi-Con ELXS501VSN331MA45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
United Chemi-Con
대체 부품
Price @ 1000
Stock
3,088
Authorized Distributors
3
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Screw
Case/Package
Aluminum
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
500 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
430 mΩ
430 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
Ripple Current
1.6 A
1.74 A
1.74 A
Height - Seated (Max)
47.498 mm
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2012-06-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 1510mA 5000h 105C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConELXQ401VSN331MR35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXG 500V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
설명
±20% 1.6A@120Hz 10mm 500V 330uF Plugin,D35xL47.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
SERIES: LXS; VOLT: 500; CAP: 330; DIA X LENGTH: 35X45; PACKAGING: SNAP-IN
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP TH