United Chemi-Con EKXJ401ELL101MLP1S
100uF 400V ±20% 760mA@120Hz Plugin, D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
Datasheet3 페이지15년 전
United Chemi-Con
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-32.96%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
8,263
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
10000 hours
Ripple Current
760 mA
850 mA
850 mA
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm
37.0078 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
100uF 400V ±20% 760mA@120Hz Plugin,D16xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKXJ421ELL101MMP1S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
United Chemi-ConEKXJ451ELL101MMP1S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF, 450V, 20%, RADIAL
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 100muF 450V
United Chemi-ConEKXJ351ELL101MUP1S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 100muF 450V
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
SERIES: KXJ; VOLT: 400; CAP: 100; DIA X LENGTH: 16X35; PACKAGING: BULK
EKXJ401ELL101MLP1S NCC 100uF 400V 105°c Miniature Long Life Radial Electrolytic
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 0.76A 12000h 105C Bulk Automotive AEC-Q200
100¦ÌF 400V ¡À20% 7.5mm 12000h@ 105¡ãC 1.71mA@ 100kHz,760mA@ 120Hz ,D16xL35.5mm 16mm*35.5mm*37mm
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
CAP, ALU ELEC, 100UF, 400V, RADIAL;
Radial Can KXJ 400V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm