United Chemi-Con EKXG451ELL330MM20S
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 380mA 10000h 105°C Bulk
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Datasheet2 페이지11년 전
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-69.76%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
22,340
Authorized Distributors
3
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
380 mA
1 A
1 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
공급망
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
관련 부품
United Chemi-ConEKXG401ELL330ML20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
NichiconUCY2V330MHD
33uF 350V ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKXG351ELL330ML20S
Cap Aluminum Lytic 33uF 350V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 360mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-EE2G330S
Cap Aluminum 33uF 400V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1020mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-ED2G330S
Cap Aluminum 33uF 400V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 730mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXJ351ELL330MK20S
Cap Aluminum Lytic 33uF 350V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 330mA 10000h 105C Automotive Bulk
설명
KXG Series 450 V 33 uF Ø18x20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
33uF 450V ±20% 950mA@100kHz Plugin,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL / 33 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
33¦ÌF 450V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 380mA@ 120Hz,950mA@ 100kHz ,D18xL20mm 18mm*20mm*20mm