United Chemi-Con EKXG451ELL220ML20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 450V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 290mA 10000h 105°C Bulk
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Datasheet2 페이지11년 전
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-12.67%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
59,268
Authorized Distributors
5
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
10000 hours
12000 hours
Ripple Current
290 mA
292 mA
292 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
공급망
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
관련 부품
United Chemi-ConEKXG401ELL220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 400V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 260mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG351ELL220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 350V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 260mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUEE2W220S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EE 450V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUED2G220S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 400V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-EE2V220
Cap Aluminum 22uF 350V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 660mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG401ETD220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 400V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 260mA 10000h 105°C Ammo Pack
설명
KXG Series 450 V 22 uF Ø16x20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
22uF 450V ±20% 725mA@100kHz Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount