United Chemi-Con EKXG401ELL820MM25S
Cap Aluminum Lytic 82uF 400V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 610mA 10000h 105°C Bulk
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Datasheet2 페이지11년 전
element14 APAC
Electro Sonic
Future Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
47,260
Authorized Distributors
4
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
610 mA
762.5 mA
762.5 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
United Chemi-ConEKXG351ELL820MM25S
Cap Aluminum Lytic 82uF 350V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 610mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG401EC3820MM25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
United Chemi-ConEKXG401EC5820MM25S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF, 420V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 620mA 10000h 105C Bulk
KYOCERA AVXLGU2W820MELA
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC CAP 82UF 450V 20% SNAP-IN 25X25MM, LGU SERIES
설명
82uF 400V ±20% Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
MINIATURE ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL / 82 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, 82Uf, 400V; Rango De Producto:Serie Kxg; Capacidad:82Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:400V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Tipo De Empaquetado:Individual |Chemi-Con EKXG401ELL820MM25S
CAP, 82µF, 400V, 20%; Capacitance: 82µF; Voltage Rating: 400V; Product Range: KXG Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 18mm; Lead Spacing: 7.5mm; Height: 25mm; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 105°C; Lifetime @ Temperature: 10000 hours @ 105°C; ESR: -; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Capacitance Tolerance ±: ± 20%