United Chemi-Con EKXG351ELL470ML20S
Cap Aluminum Lytic 47uF 350V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 430mA 10000h 105°C Bulk
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Datasheet2 페이지11년 전
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-24.78%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
8,927
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
430 mA
540 mA
540 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
공급망
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
관련 부품
United Chemi-ConEKXG401ELL470MM20S
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 450mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG251ELL470MK20S
Cap Aluminum Lytic 47uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 390mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUED2G470S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 400V 47muF 卤20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKXG401ELL470ML25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 470mA 10000h 105°C Bulk
NichiconUCY2G470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1200mA 10000h 105C Bulk
설명
KXG Series 350 V 47 uF Ø16x20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
47uF 350V ±20% 1.075A@100kHz Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount