United Chemi-Con EKXG251ELL820ML20S
Cap Aluminum Lytic 82uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 550mA 10000h 105°C Bulk
Electro Sonic
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-17.28%
Stock
15,875
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
550 mA
690 mA
690 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
관련 부품
PanasonicEEUEE2D820S
Cap Aluminum 82uF 200V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1460mA 10000h 105C Bulk
PanasonicEEU-ED2D820S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 200V 82muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKXJ201ELL820MK20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
PanasonicEEU-EE2E820S
Cap Aluminum 82uF 250V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 1680mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXJ221ELL820MU20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 220V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
설명
82uF 250V ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF, 250V 20%
KXG Series 250 V 82 µF 16 x 20 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 82UF, 250V; Capacitance:82µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:250V; Life Time @ Temperature:10000 hours @ 105°C; Height:20mm; Diameter:16mm; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor, 82Uf, 250V 20%; Rango De Producto:Serie Kxg; Capacidad:82Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:250V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Chemi-Con EKXG251ELL820ML20S