United Chemi-Con EKMR451VSN181MP40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Datasheet0 페이지0년 전
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
4,409
Authorized Distributors
5
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Screw
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.05 A
1.27 A
1.27 A
Height - Seated (Max)
42.4942 mm
42.0116 mm
42.0116 mm
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2005-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConESMQ451VSN181MQ30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
United Chemi-ConEKMH451VNN181MR35T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 870mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier380LQ181M350H022
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 180uF 350V 20% | Cornell-Dubilier 380LQ181M350H022
United Chemi-ConEPAG401ELL181MM40S
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 880mA 2000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1160mA 2000h 85C Bulk
KYOCERA AVXLGG2W181MELA30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
설명
±20% 1.05A@120Hz 10mm 450V 180uF Plugin,D22xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
180¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 2000h@ 105¡ãC 1.05A@ 120Hz,1.5015A@ 50 kHz ,D22xL40mm , 22mm*42.5mm
SERIES: KMR; VOLT: 450; CAP: 180; DIA X LENGTH: 22X40; PACKAGING: SNAP-IN
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP TH