United Chemi-Con EKMM161VNN221MP20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
데이터시트
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지15년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+22.41%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,281
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Snap-In
Screw
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
160 V
160 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
Ripple Current
810 mA
810 mA
Height - Seated (Max)
관련 부품
United Chemi-ConEKMH201VNN221MP25T
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:220µF; Voltage Rating:200VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; ESR:0.753ohm; Body Height:25mm; Body Diameter:22mm; Lead Spacing:10mm ;RoHS Compliant: Yes
설명