United Chemi-Con EKMG100ELL331MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor 330UF, 10V, 20%, Radial
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
United Chemi-Con
Datasheet3 페이지4년 전
IHS
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-9.83%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
30,821
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
200 mA
210 mA
210 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicECA-1AHG331
Cap Aluminum 330uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 200mA 1000h 105C Bulk
PanasonicECA-1AHG331I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-1AHG331B
Panasonic ECA1AHG331B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUVY1A331MED
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 330uF 6.3x11 20% 2.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
설명
Cap Aluminum Lytic 330uF 10V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 200mA 1000h 105°C Bulk
330uF 10V ±20% 200mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 330Uf, 10V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Kmg; Capacidad:330Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Chemi-Con EKMG100ELL331MF11D