United Chemi-Con APXJ160ARA271MF80J
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20%( 6.3 X 7.7mm) SMD 0.01 Ohm 5.08A 15000h 105C T/R
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Electro Sonic
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-15.33%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
82,827
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 mΩ
22 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
15000 hours
Ripple Current
5.08 A
2.85 A
Height - Seated (Max)
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Surface Mount, 2626
16V 270uF Polymer ±20% 10mΩ 254mA@120Hz SMD,D6.3xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
270¦ÌF 16V ¡À20% 10m¦¸ 15000h@ 105¡ãC 254mA@ 120Hz,5.08A@ 100 kHz 6.6mm*6.6mm*8mm
CAP ALUM POLYM 270UF 20% 16V SMD
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 35V SMD