United Chemi-Con APXF2R5ARA391MF61G
Cap Aluminum Polymer 390uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.01 Ohm 3900mA 15000h 105C T/R
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Datasheet2 페이지11년 전
United Chemi-Con
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-43.59%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
13,454
Authorized Distributors
4
Capacitance
390 µF
390 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
15000 hours
Ripple Current
3.9 A
3.16 A
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
5.7912 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2626
Cap Aluminum Polymer 390uF 6.3VDC 20%( 8 X 6.7mm) SMD 0.018 Ohm 3200mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2626
설명
2.5V 390uF Polymer ±20% 10mΩ 3.9A@100kHz SMD,D6.3xL5.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
390¦ÌF 2.5V ¡À20% 10m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 3.9A@ 100kHz SMD 6.6mm*6.6mm*5.8mm
Apxf2R5Ara391Mf61G |Chemi-Con APXF2R5ARA391MF61G
CAP ALUM POLY 390UF 20% 2.5V SMD