United Chemi-Con APSF160ELL101MFA5S
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20%( 6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.025 Ohm 2820mA 5000h 105C Bulk
데이터시트
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet0 페이지0년 전
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.05%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
8,800
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
24 mΩ
24 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.82 A
140 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
10.4902 mm
관련 부품
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
NichiconPLS1C101MDL4
100UF 16V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAP, LS SERIES 5000H 6.3(DIA.)X10.5MM
United Chemi-ConAPSA160ELL101MFA5G
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20%( 6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.025 Ohm 2820mA 2000h 105C Bulk
NichiconRNU1C101MDS1
United Chemi-ConAPSA160ELL101MFA5S
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20%( 6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.025 Ohm 2820mA 15000h 105C Automotive Bulk
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20%( 6.3 X 6mm) Radial 2.5mm 0.024 Ohm 2.49A 5000h 105C Ammo
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
SERIES: PSF; VOLT: 16; CAP: 100; DIA X LENGTH: 6X10; PACKAGING: BULK
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H