United Chemi-Con APSA6R3ELL681MJB5S
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20% (10 X 11.5mm) Radial 5mm 0.007 Ohm 5860mA 2000h 105°C Bulk
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지13년 전
Datasheet2 페이지15년 전
Newark
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.36%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
7,486
Authorized Distributors
5
Capacitance
680 µF
680 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
7 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
5.86 A
5.86 A
Height - Seated (Max)
11.5062 mm
12.9794 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-12-31
관련 부품
United Chemi-ConAPSA6R3ETD681MJB5S
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20% (10 X 11.5mm) Radial 5mm 0.007 Ohm 5860mA 2000h 105°C T/R
NichiconRR70J681MDN1
FPCAP RR7 Radial Can aluminum capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 680muF 6.3V
KYOCERA AVXRR50J681MDN1
Cap Aluminum Polymer 680uF 6.3VDC 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.005 Ohm 7220mA 2000h 105C Bulk
KYOCERA AVXRL80J681MDN1PX
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF 6.3 V POLYMER, L8 SERIES 2000H 8 X 8MM
Wurth Elektronik870135174004
WCAP-PTHT Aluminum Polymer Capacitors
Wurth Elektronik870025174008
WCAP-PTG5 Aluminum Polymer Capacitors
설명
PSA Series Ø 10 x 11.5 mm 6.3 V 680 uF Conductive Polymer Aluminum Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
6.3V 680uF Polymer ±20% 7mΩ 5.86A@100kHz Plugin,D10xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELEC, 680UF, 6.3V; Capacitance:680µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Termination Type:Radial Leaded; Size:10 x 11.5 mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Working Voltage, DC:6.3V
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitance:680µF; Voltage Rating:6.3V; ESR:7mohm; Package/Case:MJB; Termination Type:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:± 20%; Leaded Process Compatible:Yes; Ripple Current AC:5.86A; Series:APSA ;RoHS Compliant: Yes