United Chemi-Con APSA4R0ELL561MHB5S
Cap Aluminum Polymer 560uF 4VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5580mA 15000h 105C Bulk
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지13년 전
Datasheet2 페이지15년 전
element14 APAC
Electro Sonic
Factory Futures
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
15,414
Authorized Distributors
4
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
10 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
5.58 A
5.23 A
5.23 A
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
KYOCERA AVXRR70G561MDN1
Cap Aluminum Polymer 560uF 4VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5600mA 2000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSA4R0ETD561MHB5S
Cap Aluminum Lytic 560uF 4V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5580mA 2000h 105°C T/R
NichiconPLF0G561MDO1
Polymer Aluminum Radial Capacitors 4.0V 560uF 105 C Radial Leaded Poly
United Chemi-ConAPSC4R0ELL561MH08S
Cap Aluminum Lytic 560uF 4V 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 2000h 105°C Bulk
560UF 4V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, NS SERIES 2000H 8(DIA.)X11.5MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
4V 560uF Polymer ±20% 7mΩ 5.58A@100kHz Plugin,D8xL13mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELEC, 560UF, 4V; Capacitance:560µF; Voltage Rating:4V; ESR:0.007ohm; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Size:8 x 11.5 mm; Working Voltage, DC:4V
Aluminum Electrolytic Capacitor, 560Uf, 4V 20%; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):4V; Capacitor Case / Package:radial Leaded; Esr:0.007Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 125°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Ripple Current:5.58A Rohs Compliant: Yes