Texas Instruments TPS3126E15DBVT
Open-drain, supply voltage supervisor with manual reset 5-SOT-23 -40 to 85
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Texas Instruments
Technical Drawing4 페이지2년 전
Official datasheet0 페이지0년 전
Technical Drawing4 페이지3년 전
Technical Drawing4 페이지4년 전
Technical Drawing5 페이지8년 전
Technical Drawing2 페이지11년 전
Farnell
element14 APAC
Mouser
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-60.33%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Number of Pins
5
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
100 ms
100 ms
Undervoltage Threshold
1.43 V
1.43 V
Overvoltage Threshold
1.48 V
1.48 V
Watchdog Timer
No
No
Min Supply Voltage
750 mV
750 mV
Max Supply Voltage
3.3 V
3.3 V
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
Texas InstrumentsTPS3123G15DBVR
Processor Supervisor 1.4V 0.85V to 3.3V 5-Pin SOT-23 T/R
Texas InstrumentsTPS3128E12DBVT
Texas InstrumentsTPS3123J18DBVT
Analog DevicesMAX6457UKD3A+T
Volt Supervisor Monitor 4V to 28V 5-Pin SOT-23 T/R
Analog DevicesMAX6756UKWD3+T
Single-/Dual-Voltage Window Detectors Monitor Under-/Overvoltage Down to 0.4V
설명
Processor Supervisor 1.43V 1 Active High/Active Low/Open Drain 5-Pin SOT-23 T/R
Processor Supervisor 1.43V 0.85V to 3.3V 5-Pin SOT-23 T/R
ROHS3Compliant Cut Tape (CT) TPS3126E15 MANUAL RESET INPUT; POWER-ON RESET GENERATOR supervisor 1.5V 2.9mm 100ms Minimum 437mW