Texas Instruments TMS320VC33PGEA120
3.3V Serial Port 32bit TMS320 136KB EXTERNAL 1.71V, 3V 1.8V, 3.3V 60MHz LQFP-144 1.6mm
Production
데이터시트 및 문서
Texas Instruments
Official datasheet0 페이지0년 전
Datasheet57 페이지18년 전
Technical Drawing2 페이지26년 전
Datasheet184 페이지27년 전
Upverter
HQonline
Newark
SHENGYU ELECTRONICS
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+9.62%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
LQFP
LQFP
Number of Pins
144
Data Bus Width
32 b
32 b
Interface
Serial
Serial
Memory Type
Memory Size
RAM Size
128 kB
136 kB
136 kB
Max Frequency
120 MHz
150 MHz
150 MHz
Min Supply Voltage
1.71 V
1.71 V
1.71 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
Texas InstrumentsSM320VC33PGEA120EP
Enhanced product C33 floating-point DSP 144-LQFP -40 to 100
Analog DevicesADSP-21261SKSTZ150
Digital Signal Processor, 32-Bit Size, 48-Ext Bit, 40MHz, CMOS, PBGA225
Analog DevicesADSP-21488KSWZ-3B
Digital Signal Processor, 32-Bit Size, 32-Ext Bit, 55.55MHz, CMOS, PBGA256
Analog DevicesADSP-21488BSWZ-4B
Digital Signal Processor, 32-Bit Size, 32-Ext Bit, 55.56MHz, CMOS, PBGA256
설명
DSP Floating-Point 32bit 120MHz 60MIPS 144-Pin LQFP Tray