Texas Instruments SN54F20J
Military 2-ch, 4-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gates 14-CDIP -55 to 125
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Texas Instruments
Technical Drawing4 페이지8년 전
Official datasheet0 페이지0년 전
Datasheet16 페이지11년 전
Datasheet16 페이지14년 전
Technical Drawing2 페이지23년 전
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
22,458
Authorized Distributors
0
Case/Package
CDIP
PDIP
PDIP
Number of Pins
14
Logic Function
NAND
NAND
Number of Circuits
2
Number of Inputs
4
Propagation Delay
7 ns
5 ns
5 ns
Low Level Output Current
20 mA
1 mA
1 mA
High Level Output Current
20 mA
20 mA
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
3.4 mA
3.4 mA
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
관련 부품
Texas InstrumentsSN54F00J
Military 4-ch, 2-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gates 14-CDIP -55 to 125
Texas InstrumentsJM38510/33001BCA
Texas InstrumentsJM38510/33003BCA
Military 3-ch, 3-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gates 14-CDIP -55 to 125
설명
NAND Gate 2-Element 4-IN Bipolar 14-Pin CDIP Tube
7ns 4.5V 5.5V 20mA NAND F 1mA DIP 3.56mm