Texas Instruments PTV12010WAH
1.2 to 5.5-V 8-A, 12-V Input Non-Isolated Wide-Adjust SIP Module 8-SIP MODULE -40 to 85
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet22 페이지15년 전
Datasheet22 페이지17년 전
Texas Instruments
iiiC
Jameco
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
Module
Module
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
10.8 V
10.8 V
Max Input Voltage
13.2 V
13.2 V
Output Voltage
5.5 V
5.5 V
Output Current
8 A
8 A
Output Power
44 W
44 W
Isolation Voltage
Efficiency
92 %
92 %
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
Advanced EnergyLDO10C-005W05-VJ
Module DC-DC 1-OUT 0.59V to 5.1V 10A 50W 5-Pin
DC-DC Converters, On-board type, Output: 110W, 0.7V, Non-Isolated type, Option: LGA/Negative
DC DC CONVERTER 5V 25W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 5A 36V - 75V Input
Murata Power SolutionsULT-12/2.5-D48N-C
DC DC CONVERTER 12V 30W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 2.5A 36V - 75V Input
Recom PowerRW2-0505S/H3/B
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 Mini 3kV reg ; V. In: 4.5-9; V. Out: 05; mA. Out: 400
Recom PowerRW2-0505S/B
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 Mini 1kV reg ; V. In: 4.5-9; V. Out: 05; mA. Out: 400
설명
DC/DC Power Supply Single Output 1.2 Volt to 5.5 Volt 8A 8-Pin SIP Module
IC, REG SW 1.2-5.5V 8A VERT T/H; Puissance, sortie max..: 44W; Tension, sortie min.: 1.2V; Tension, sortie max..: 5.5V; Courant, sortie max.: 8A; Type de sortie de convertisseur DC/DC: Ajustable; Type Convertisseur DC/DC: POLA