Texas Instruments LM4040C10ILPR
Fixed voltage, 45-µA, precision micropower shunt voltage reference 3-TO-92 -40 to 85
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Texas Instruments
Technical Drawing4 페이지1년 전
Official datasheet0 페이지0년 전
Technical Drawing5 페이지9년 전
Datasheet56 페이지11년 전
Datasheet56 페이지11년 전
Technical Drawing3 페이지12년 전
Datasheet2 페이지19년 전
Mouser
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
HQonline
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.64%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
TO-92
TO-92
Number of Pins
3
Max Output Current
15 mA
15 mA
15 mA
Min Input Voltage
Max Input Voltage
Min Output Voltage
10 V
10 V
Max Output Voltage
10 V
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
15 ppm/°C
Cathode Current
120 µA
125 µA
125 µA
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
Texas InstrumentsLM4040C82ILPR
Texas InstrumentsLM4040C82ILP
Texas InstrumentsLM4041CILPR
Adjustable, precision micropower shunt voltage reference with 0.5% accuracy 3-TO-92 -40 to 85
설명
V-Ref Precision 10V 15mA Automotive 3-Pin TO-92 T/R
100ppm/¡æ Fixed 15mA 180¦ÌVrms 10V 10V 125¦ÌA ¡À0.5% TO-92-3 , 4.83mm*3.43mm*3.68mm
EAR99 LM4040 Tape & Reel (TR) ACTIVE (Last Updated: 5days ago) voltage reference device 125muA 10V 180muVrms -40C~85C TA