TE Connectivity RQ73C2A150KBTD
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 150000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet6 페이지5년 전
Electro Sonic
TE Connectivity
Future Electronics
Sager Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
48,019
Authorized Distributors
6
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
200 mW
200 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
설명
Res Precision Thin Film 150kOhm 0.1% 200mW 10ppm/°C 2-Pin 0805 SMD T/R
Avnet Japan
150 kOhms 0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur
RES, 150K, 0.1%, 0.2W, 0805, THIN FILM
Res, 150K, 0.1%, 0.2W, 0805, Thin Film; Resistance:150Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision, Sulfur Resistant Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity RQ73C2A150KBTD
RQ 0805 150K 0.1% 10PPM 5K RL Resistance Value: 150K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 150K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RQ73C2A150KBTD | Internal Number: 2176382-6 | TE Connectivity | Holsworthy