TE Connectivity RP73D1J45K3BTDG
Res Thin Film 0603 45.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Medical T/R
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet10 페이지8년 전
IHS
Newark
TE Connectivity
JRH Electronics
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERA3APB473V
Res Thin Film 0603 47K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3APB433V
Res Thin Film 0603 43K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRP73D1J42K2BTDG
Res Thin Film 0603 42.2K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE Connectivity / HolsworthyRP73D1J47K5BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47500ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRP73D1J44K2BTDG
Res Thin Film 0603 44.2K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA3AEB4532V
Res Thin Film 0603 45.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 45300ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thin Film Res.-Smd Rp 1J 45K3 0.1% 15Ppm Cut |Holsworthy Te Connectivity RP73D1J45K3BTDG
TE CONNECTIVITY / HOLSWORTHY RP73D1J45K3BTDG SMD Chip Resistor, Thin Film, 45.3 kohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW,0.1%, RN73 Series
RES, 45K3, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM
FIXED RESISTOR Chip Resistor 100mW 45.3kOhm 15ppm/C 0.1%
RES, 45K3, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 45.3kohm; Product Range: RP73 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 15ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; External Depth: 0.8mm; External Length / Height: 0.4mm; External Width: 1.6mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Overload Voltage: 100V; Resistor Mounting: Surface Mount Device