TE Connectivity RP73D1J44K2BTDG
Res Thin Film 0603 44.2K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet10 페이지8년 전
Farnell
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
TE ConnectivityRP73D1J45K3BTDG
Res Thin Film 0603 45.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Medical T/R
PanasonicERA3APB473V
Res Thin Film 0603 47K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3APB433V
Res Thin Film 0603 43K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRP73D1J42K2BTDG
Res Thin Film 0603 42.2K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE Connectivity / HolsworthyRP73D1J47K5BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47500ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB4422V
Res Thin Film 0603 44.2K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 44200ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, THIN FILM, 44K2, 0.1%, 0.1W, 0603
FIXED RESISTOR Chip Resistor 0.1% 15ppm/C 44.2kOhm 100mW
Surface Mount Thin Film Resistor, Rp73 Series, 44.2 Kohm, 100 Mw, - 0.1%, 50 V |Holsworthy Te Connectivity RP73D1J44K2BTDG
RES, 44K2, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 44.2kohm; Product Range: RP73 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 15ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; External Depth: 0.8mm; External Length / Height: 0.4mm; External Width: 1.6mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Overload Voltage: 100V; Resistor Mounting: Surface Mount Device