TE Connectivity CRGH2512J470R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 470 Ohm, 2 W, - 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet8 페이지7년 전
TE Connectivity
JRH Electronics
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-17.34%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
관련 부품
TE ConnectivityCRGH2512J470R
Yageo GroupRC2512JK-07470RL
Res Thick Film 2512 470 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC2512JK-07470RL
Res Thick Film 2512 470 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512JK-07430RL
Res Thick Film 2512 430 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 470 Ohm 5% 1.5W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ471U
Res Thick Film 2512 470 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
설명
Res Thick Film 2512 470 Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
THICK FILM RESISTOR Fixed Resistor, Thick Film, 2W, 470ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRGH Neohm 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 2W 470Ohm ±100ppm/C
RESISTOR, CRGH SERIES, 2512 CASE, 470OHMS +/-5% 2W +/-200PPM/DEGC
CRGH2512 5% 470R 2W Resistance Value: 470 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 470 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J470R | Internal Number: 6-1879501-5 | TE Connectivity | NEOHM