TE Connectivity CPF0603B49R9E1
Res Thin Film 0603 49.9 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet4 페이지4년 전
Datasheet4 페이지7년 전
Datasheet16 페이지18년 전
Electro Sonic
TME
3개월간의 트렌드:
-42.98%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
SnapEDA
대체 부품
Price @ 1000
Stock
35,856
Authorized Distributors
6
Resistance
49.9 Ω
49.9 Ω
49.9 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2009-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
관련 부품
Res Thin Film 0603 49.9 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCPF0603B51RE1
Res Thin Film 0603 51 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE Connectivity2-1676481-4
Res Thin Film 0603 47 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP4-1879222-3
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 52.3ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 51.1ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB49R9V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 49.9Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0749R9L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 49.9Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAT0603BRD0749R9L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 49.9Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityRP73PF1J49R9BTDF
166.667mW Thin Film Resistor 100V ±25ppm/℃ ±0.1% 49.9Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 49.9Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B49R9E1
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 49.9ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 49.9 Ohm, 63 Mw, - 0.1%, 50 V |Neohm Te Connectivity CPF0603B49R9E1
0603 (1608Metric) 0603 CPF Neohm 0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm 0.063W 1/16W 49.9Ohms ±25ppm/C
Thin Film Resistors-SMD CPF 0603 49R9 0.1% 25PPM
Special Order: CPF 0603 49R9 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 49.9 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 49.9 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0603B49R9E1 | Internal Number: 4-1879222-1 | TE Connectivity | NEOHM