TE Connectivity CPF0603B2K4E
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2400ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Obsolete
IHS
Datasheet9 페이지4년 전
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,000
Authorized Distributors
1
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
설명
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 2.4KOHM +/-0.1%.063W +/-25PPM/C
2.4K¦¸ ¡À0.1% 63mW -25ppm/¡æ~25ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*800¦Ìm