TE Connectivity CPF-A-0603B68KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 68000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Newark
Datasheet4 페이지1년 전
Datasheet9 페이지10년 전
element14 APAC
Electro Sonic
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,625
Authorized Distributors
6
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
68 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
관련 부품
TE Connectivity9-1676481-4
Res Thin Film 0603 68K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 66.5K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 73.2K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 69.8K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCPF0603B73K2E1
Res Thin Film 0603 73.2K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0603B71K5E1
Res Thin Film 0603 71.5K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
설명
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/16W 0603
Automotive Grade Thin Film Chip Resistor
Surface Mount Resistors, Precision Resistor, 2 Termination, 0603, Taped & Reeled, .1 %, Thin Film, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, 68K Ω, .063 W
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 68K, 0603; Resistance:68kohm; Voltage Rating:50V; Resistor Case Style:0603 ^1608 Metric]; Power Rating:62.5mW; Resistance Tolerance: 0.1%; Product Range:CPF-A Series; Packagin
Special Order: CPF A 0603 68K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 68K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 68K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B68KE1 | Internal Number: 5-2176216-7 | TE Connectivity | NEOHM