TE Connectivity 36502AR82JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 820nH 5% 250MHz 23Q-Factor 180mA 0805 T/R
IHS
Datasheet4 페이지1년 전
Farnell
3개월간의 트렌드:
-0.11%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
67,493
Authorized Distributors
6
Inductance
820 nH
820 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
180 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.35 Ω
2.35 Ω
Q Factor
23
Test Frequency
250 MHz
25 MHz
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.82uH 5% 25MHz 23Q-Factor Non Magnetic 0.18A 2.35Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.82uH 5% 25MHz 23Q-Factor Ceramic 0.18A 2.3Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Chip Wirewound 820nH 5% 25MHz 23Q-Factor Ferrite 180mA 2.3Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.82uH 5% 35MHz 45Q-Factor Ceramic 0.4A 1.82Ohm DCR 1206 T/R
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Inductor RF Chip Wirewound 820nH 5% 10MHz 35Q-Factor 125mA 2.34Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Wurth Elektronik744762282A
WE-KI SMT Wire Wound Ceramic Inductor
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
설명
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.82 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.18 A, SMT, 0805
INDUCTOR, 820NH, 200MHZ, 0805, WIREWOUND
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
Inductor, 820Nh, 200Mhz, 0805, Wirewound; Inductance:820Nh; Product Range:3650 Series; Dc Current Rating:180Ma; High Frequency Inductor Case:0805 [2012 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; Dc Resistance Max:2.35Ohm; Inductance Rohs Compliant: Yes |Sigmainductors Te Connectivity 6-1624113-6
3650 0805 0.82uH 5% 2K RL Inductance: .82 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 180 mA DC Resistance: 2.35 Ω Package Size Code: 0805 0.82 µH High Frequency 180 mA 2.35 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502AR82JTDG | Internal Number: 6-1624113-6 | TE Connectivity | Sigma