TE Connectivity 36502A68NJTDG
Inductor, High Frequency, Ind 0.068 Uh, Tol 5%, Cur-rtg 0.5 A, SMT, 0805
IHS
Datasheet4 페이지1년 전
Datasheet4 페이지1년 전
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.24%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
대체 부품
Price @ 1000
Stock
31,348
Authorized Distributors
6
Inductance
68 nH
68 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
380 mΩ
380 mΩ
Q Factor
60
Test Frequency
250 MHz
200 MHz
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 55Q-Factor Ceramic 0.5A 0.38Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 60Q-Factor Ferrite 0.5A 0.38Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Wurth Elektronik74476016C
200MHz 1.45GHz 500mA 50@500MHz 68nH 380m¦¸ ¡À5% 0805 , 2.29mm*1.7mm*1.48mm
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 40Q-Factor Alumina 0.6A 0.34Ohm DCR 0603 T/R
설명
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
INDUCTOR, 68N, 5%, 0805 CASE; Inductance: 68nH; Product Range: 36502A Series; DC Current Rating: 500mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.38ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 1.45GHz; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); External Depth: 1.52mm; External Length / Height: 2.29mm; External Width: 1.73mm; Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -40°C
3650 0805 68nH 5% 2K RL Inductance: .068 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 500 mA DC Resistance: .38 Ω Package Size Code: 0805 0.068 µH High Frequency 500 mA .38 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502A68NJTDG | Internal Number: 4-1624113-2 | TE Connectivity | Sigma