TE Connectivity 36501J8N7JTDG
Inductor, High Frequency, Ind 8700 Ph, Tol 5%, Cur-rtg 0.7 A, SMT, 0603
Sager Electronics
Farnell
3개월간의 트렌드:
-100%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
51
Authorized Distributors
6
Inductance
8.7 nH
8.7 nH
8.7 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
109 mΩ
109 mΩ
Q Factor
27
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 0.5nH 100MHz 35Q-Factor 650mA 110mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 0.7A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor Chip Wirewound 8.2nH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 680mA 104mOhm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Wurth Elektronik744761087C
250MHz 4.6GHz 700mA 28@250MHz 8.7nH 100m¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*1.15mm*1.1mm
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.009uH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.68A 0.1Ohm DCR 0402 T/R
설명
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 5%, 1 Element, SMD, 0603
3650 0603 8.7Nh 5% 2K Rl/ Rel |Sigmainductors Te Connectivity 36501J8N7JTDG
250MHz 4.8GHz 700mA 27@250MHz 8.7nH 110m¦¸ ¡À5% 0603 , 1.8mm*1.12mm*1.02mm
INDUCTOR, 8N7, 5%, 0603 CASE; Inductance: 8.7nH; Product Range: 3650 Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.11ohm; Inductance
3650 0603 8.7nH 5% 2K RL Inductance: .0087 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 700 mA DC Resistance: .11 Ω Package Size Code: 0603 0.0087 µH High Frequency 700 mA .11 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36501J8N7JTDG | Internal Number: 7-1624112-2 | TE Connectivity | Sigma