TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J41K2BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 41200ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet10 페이지8년 전
IHS
TE Connectivity
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERA3APB393V
Res Thin Film 0603 39K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRP73D1J45K3BTDG
Res Thin Film 0603 45.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Medical T/R
PanasonicERA3APB433V
Res Thin Film 0603 43K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRP73D1J42K2BTDG
Res Thin Film 0603 42.2K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityRP73D1J38K3BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 38300ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3AEB4122V
Res Thin Film 0603 41.2K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Surface Mount Thin Film Resistor, RP73 Series, 41.2 kohm, 100 mW, - 0.1%, 50 V
RP73 FIXED RESISTOR Chip Resistor 0.1% 15ppm/C 41.2kOhm 100mW
RESISTOR, 0603, 41K2, 15PPM; Resistance:41.2kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.4mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:100V; Package / Case:0603; Series:RP73