TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J294RBTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 294ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet10 페이지8년 전
IHS
element14 APAC
TE Connectivity
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
TE Connectivity / HolsworthyRP73D1J316RBTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 316ohm, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / HolsworthyRP73D1J267RBTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 267ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB2940V
Res Thin Film 0603 294 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 294ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3AEB301V
Res Thin Film 0603 300 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Surface Mount Thin Film Resistor, RP73 Series, 294 ohm, 100 mW, - 0.1%, 50 V
RP73 FIXED RESISTOR Chip Resistor 0.1% 15ppm/C 294Ohm 100mW
RESISTOR, 0603, 294R, 15PPM; Resistance:294ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.4mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:100V; Package / Case:0603; Series:RP73