TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J267RBTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 267ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet10 페이지8년 전
IHS
TE Connectivity
Newark
Farnell
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERA3AEB2670V
Res Thin Film 0603 267 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0603 267 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 267ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD07267RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 267Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Chip Resistor, 249 Ohm, ± 0.1%, 125 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, Precision
PanasonicERA3AEB271V
Res Thin Film 0603 270 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
TE CONNECTIVITY / HOLSWORTHY RP73D1J267RBTDG SMD Chip Resistor, Thin Film, 267 ohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW,0.1%
RP 1J 267R 0.1% 15PPM CUT LENGTH
RESISTOR, 0603, 267R, 15PPM; Resistance:267ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.4mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:100V; Package / Case:0603; Series:RP73