TDK NLV25T-680J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 68uH 5% 2.52MHz 20Q-Factor Ferrite 70mA 16.6Ohm DCR 1008 T/R
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet9 페이지8년 전
TDK
Newark
Factory Futures
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-48.33%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
68 µH
68 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
70 mA
70 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
16.6 Ω
16.6 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
2.52 MHz
2.52 MHz
공급망
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 68uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 50mA 9Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
General Purpose Inductor, 68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Inductor RF Wirewound 68uH 5% 2.5MHz 8Q-Factor Ferrite 0.04A 17.5Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
RF Choke Bobbin Core 68uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 0.185A 3.3Ohm DCR AXL Bag
설명
NLV Series 1008 68 uH ±5 % 70 mA 16.6 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 68UH, 1005; Inductance:68µH; Inductance Tolerance:± 5%; D
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 68UH, 1005; Inductance: 68µH; Inductance Tolerance: ± 5%; DC Current Rating: 70mA; DC Current Max: 70mA; Inductor Type: Multilayer; Package / Case: 25; Q @ Vr F: 20; Resistance: 16.6ohm; Resonant Frequency