TDK NLV25T-2R7J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 195mA 1.7Ohm DCR 1008 T/R
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet9 페이지8년 전
TDK
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+33.40%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
97,810
Authorized Distributors
6
Inductance
2.7 µH
2.7 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
195 mA
195 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.7 Ω
1.7 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Ind Chip Molded Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 180mA 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 290mA 1.1Ohm DCR 1210 T/R
Ind Power Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 290mA 1210 Blister Plastic T/R
TAIYO YUDENLBM2016T2R7J
Inductor RF Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.31A 0.767Ohm DCR 0806 T/R
General Purpose Inductor, 2.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
General Purpose Inductor, 2.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
설명
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 2.7UH, 1005; Inductance:2.7µH; Inductance Tolerance:± 5%;
NLV Series 1008 2.7 uH ±5 % 195 mA 1.7 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 2.7UH, 1005; Inductance: 2.7µH; Inductance Tolerance: ± 5%; DC Current Rating: 195mA; DC Current Max: 195mA; Inductor Type: Multilayer; Package / Case: 25; Q @ Vr F: 30; Resistance: 1.7ohm; Resonant Freque